Dwa gluty i duch świecący w ciemnościach

Dostępność:
Dostępny Dostępny
Czas realizacji: Chwilowo niedostępny
szt.
19,00 zł

Zestaw ekscytującej zabawy! Składa się ze świecącej w ciemności figurki ducha, który jest jednocześnie pojemnikiem dla obślizgłego gluta, którego trzymanie w rękach przysparza o grymas obrzydzenia połączony z grymasem prawdziwej radości i ciekawości! Ten glut to bardzo sensoryczna substancja - zimna w dotyku, przylegająca, nie zostawia śladów, jakby "sucha ciecz". Po prostu fantastyczna!

Kolejnymi elementami zabawki są: plastikowe pudełko, patyczek i świecący w ciemności proszek. Proszek ten należy wsypać do pudełka i ostrożnie dolać do niego wody do około 3/4 wysokości pudełka. Następnie należy te dwie substancje mieszać dołączonym patyczkiem, przez około 5-10 minut. Tutaj zaczyna się prawdziwy smak ciężkej, laboratoryjnej pracy i  odkrywania!

Po kilkudziestu sekundach czuć, że mieszanina zaczyna gęstnieć. Nie przestajemy mieszać.

Po 2 minutach już wyraźnie widać, że mieszanina stała się gęstsza, jest jakby bardzo gęstą pianą.

Mijają kolejne minuty mieszania, ręka odpada, powstały glut ledwo daje się mieszać, ale nie poddajemy się! 

Kiedy juś myślimy, że to koniec mieszania i można się bawić glutem, okazuje się, że wyjęliśmy go za wcześnie, bo jest lepki i jakiś "niefajny".

Mieszamy więc dalej.

Chwila mieszania i oto ukazuje się! Niezwykły, gąbczasty,  w dotyku równie ciekawy co wcześniejszy glut! A do tego świeci w ciemności i przy próbie wciśnięcia go spowrotem do pudełka... pierdzi.

Eksperymentuj!