KONTAKT:

Tel.: 501-256-571
e-mail: sklep@eksperymentuj.pl

KOSZTY DOSTAWY:
- przedpłata: 
     10zł za zakupy od 100zł, 
     15zł za zakupy poniżej 100zł,

- pobranie: 20zł.

Mrówkarium / Antquarium

Dostępność:
Dostępny Dostępny
szt.
115,00 zł

W skrócie:

  • akwarium do hodowli mrówek,
  • akwarium wypełnione jest specjalnym żelem, którego skład opracowany został na potrzeby eksperymentu NASA,
  • żel, w którym mrówki drążą tunele służy im również jako pokarm i źródło wilgoci.

Mrówki Astronauci? Czy masz to, co pozwala na zostanie astronautą?

NASA ma kilka naprawdę konkretnych wymagań dla swoich pozaziemskich podróżników. Pilot statku kosmicznego musi posiadać stopień naukowy oraz ponad 1000 godzin lotów odrzutowcami. Specjaliści misji pozaziemskich muszą mieć imponującą wiedzę naukową w swoich specjalnościach. Dla innego rodzaju astronautów NASA ma jeszcze bardziej wymagający zestaw oczekiwań, jak na przykład posiadanie dwóch żołądków i sześciu nóg.

W misji studiowania życia owadów w stanie bliskim nieważkości wahadłowiec kosmiczny zabrał na orbitę mrówkarium, podobne do naszego urządzenie imitujące naturalne środowisko życia mrówek. Specjaliści NASA chcieli się dowiedzieć, czy i jak mrówki będą mogły kopać tunel w warunkach mikrograwitacji. Niestety tradycyjne środowisko oparte na naturalnej glebie okazało się problematyczne. Olbrzymie przeciążenia i wstrząsy podczas startu i lądowania mogły zawalić tunele, nie mówięc już o tym, jak trudno byłoby żywić i poić regularnie mrówki w stanie bliskim nieważkości. Zamiast gleby użyto zatem specjalnego żelu, który nie ulegał zawaleniu podczas startu statku kosmicznego i mógł jednocześnie służyć jako źródło pożywienia i wody dla tych mrówek astronautek.

Mrówkarium jest zbudowane według technologii użytej przez NASA w eksperymencie na tymże statku kosmicznym. Mrówkarium pozwoli Ci na studiowanie zachowań mrówek w unikalnym samowystarczalnym środowisku.

Ten półprzeźroczysty żel jest nie tylko miejscem do budowy tuneli, ale również źródłem pożywienia i wody. Żel jest bogaty w składniki odżywcze i suplementy diety, dzięki temu wspiera zdrowy rozwój nowej kolonii mrówek. Będziesz zafascynowany postępem architektonicznym mrówek i może dojdziesz do wniosku, że mrówki są dużo bardziej inteligentne niż ludzie zdają sobie sprawę.

Na poniższym filmie obejrzysz pracę mrówek w przyspieszonym tempie.