KONTAKT:

Tel.: 501-256-571
e-mail: sklep@eksperymentuj.pl

KOSZTY DOSTAWY:
- przedpłata: 
     10zł za zakupy powyżej 100zł, 
     15zł za zakupy poniżej 100zł,

- pobranie: 20zł.

Trawik - głowa z trawą

Dostępność:
Dostępny Dostępny
  • głowa
szt.
10,00 zł

Na szczycie tej głowy przypominającej ziemniaka, można wyhodować mały trawnik! To bardzo kreatywna zabawa dla dzieci, która pozwala na naukę pielęgnacji oraz cierpliwości, rozwija wrażliwość na przyrodę i zainteresowania naukami przyrodniczymi.

Zabawka zrobiona jest z pończoszki, którą wypełniono trocinami, na szczycie umieszczono nasiona trawy, a całość przyozdobiono na kształt głowy. 

Głowę Trawika należy wrzucić do szklanki z wodą. Kiedy głowa zatonie będzie to oznaczało, że całkowicie nasiąknęła wodą, trzeba wtedy umieścić ją na jakimś podstawku, w taki sposób, by umożliwić głowie pobieranie wilgoci. Można do tego wykorzystać mały słoiczek lub podstawkę pojemnika, w którym dostarczany jest Trawik. Po kilku dniach z głowy Trawika zaczną kiełkować trawiaste włosy, które po kolejnych kilkunastu dniach przemienią się w bujną, zieloną czuprynę!

To fantastyczna zabawa i obserwacja dla małych naukowców, dająca ogromną ilość satysfakcji z samodzielnie wyhodowanej roślinki. Rozwija zainteresowania, pobudza kreatywne i naukowe myślenie.

Trawik ma nieprzypadkowe imię, które zostało wybrane w konkursie organizowanym na naszym fejsbukowym profilu fb.com/Eksperymentuj

Przygarnij Trawika, zaopiekuj się nim, odkrywaj piękno przyrody razem z Trawikiem!!! 

Do wyboru dwie wielkości zabawki:
  • Trawik: wysokość 6cm,
  • Trawis: wysokość 9cm.